15 Mayıs 1998’de Trabzon’da doğdu. İlköğretim ve ortaöğretim eğitimlerini doğduğu memleket olan Trabzon’da tamamlayan Ali Bertay SOLAK, 2016 yılında Başkent Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünü tam burslu şekilde kazandı ve üniversitede öğrenim görmek amacıyla Ankara’ya gitti. Ortaöğretim zamanında ilgi duymaya başladığı yazılım alanında Ankara’da kendini daha da geliştirmeye fırsat bulan Ali Bertay SOLAK, burada finansal teknolojiler, yapay zeka ve blokzinciri teknolojileriyle ilgilenmeye başladı. 

Donanımhaber’de yaklaşık 1,5 yıl kripto para ve blokzinciri editörü olarak çalışan Ali Bertay SOLAK’ın bu sektöre ilgisi daha da arttı. Ali Bertay SOLAK, Vakıfbank’ın 2019 yılında düzenlediği Hack To The Future Fintech Hackathon’unda Alperen KANIK ile birlikte geliştirdikleri Sanal Alışveriş Nakiti (SAN) projesiyle ilk somut fintech projesini ortaya çıkarmış oldu. 

2021 yılının Ocak ayında Başkent Üniversitesi Uluslararası Ticaret bölümünden mezun olan Ali Bertay SOLAK, yine Alperen KANIK ile beraber Analiz Kripto ve Kripto Para Haberleri‘i kurdu. Yapay zeka ve blokzinciri teknolojilerinin özel sektöre uyarlanması konusunda çalışmalar yapıyor.

Verdiği Eğitimler

(2 Yorum)

Kriptoparalarda Teknik ve Temel Analiz ( Kişisel Gelişim Eğitimleri )

  • 80 Saat
  • Uzaktan, Online ve Yüz Yüze Dersler

Uzaktan Eğitim + Online Eğitim + Süpervizyon Eğitimi: olarak 80 saatlik Programla sunulmaktadır. Üniversite onaylı ve sertifikalı, E-devlet'te görüntülenebilir ve uluslararası akredite eğitimdir. Ders konuları ve diğer konularda detaylı bilgi için eğitim sayfasına yönlenebilirsiniz.

Yenilikleri Öğrenmek İçin Kaydol!

Yeni gelişmeler, yeni eğitimler ve kampanyalardan ilk sen haberdar ol. Formu Doldurun, Sizi Arayalım