(17 Yorum)

Güçlü Soru Sorma Becerisi ve Düşünce Mühendisliği Eğitimi ( Kişisel Gelişim Eğitimleri )

Kendinizi daha iyi ifade etmek, farklı bakış açıları geliştirmek, olayları 360 derece görmeye başlamak vb. pek çok önemli kazanım elde etmek için sertifika programımıza katılabilirsiniz.
Hemen Bilgi Al
60 Saat
Eğitim İçeriği
Online ve uzaktan derslerle dilediğiniz yerden şimdi başlayın.
TELEFONDAN BİLGİ ALMA RANDEVUSU İÇİN TIKLAYINIZ.
Telefondan bilgi almak için bizi arayabilirsiniz: 0549 460 26 06  & 0222 320 1001 .Daha sonra bilgi almak için bu sayfada yer alan 'Detaylı Bilgi Talep Et' üzerindeki İletişim Formunu doldurabilir ve mobilden Whatsapp Destek Hattı' na tıklayarak merak ettiğiniz konularda destek alabilirsiniz.

Eğitim Amacı:

Kişilerin kendilerini ifade etmelerini, farklı bakış açıları geliştirerek, olayları 360 derece görmelerini sağlayan, Yargılanma, sorgulanma, ahlak dersi alma … gibi durumları hissetmediği, “Bakış açısı kazandıran” soruları ne şekilde sorabileceğimizi öğreneceğiz. Bu eğitimde güçlü soru sorma becerisi nasıl gelişir uygulamaları ile göreceğiz. Sorularımız değişirse hayatımız değişir. Bu eğitimle hem kendi hayatımıza hem de kişilerin hayatlarına ne şekilde katkı sağlayabileceğimizi öğreneceğiz.

Eğitimciler:

Güçlü Soru Sorma ve Düşünce Mühendisliği Eğitimi Sertifika Eğitimi,  Profesyonel Koç Sefer KAYAOĞLU ve Psikolojik Danışman Dilek KIRCAOĞLU tarafından sunulmaktadır. 

Eğitim Sertifikası ve Onayı: 

IAF Onaylı ve Sertifikalı bir eğitimdir. Uluslararası geçerliliğe sahiptir.

Eğitimi Süresi:  

Uzaktan ve Online Derslerle  60 Saatlik bir sertifika programıdır.

Hayatımızda en fazla yaptığımız şeylerdendir soru sormak. Öğrenmek, bilmek için sürekli olarak sorarız. Bilinmezleri öğreten, paradigmayı değiştiren, farklılaşmayı sağlayan, ufuk açan, başka açılardan bakmayı sağlayan sorular vardır. Can sıkan, rahatsız eden, cevabı olmayan, maksadını aşan, sorgulayan, eleştiren, ahlak dersi veren sorular da vardır. Kendimize sorduğunuz sorular da hayatımızın gidişatını belirler.

MODÜL I- GÜÇLÜ SORU SORMA BECERİSİ VE DÜŞÜNCE MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİMİ

 1. SOR Kİ ÖĞRENESİN

2. SORU SORMANIN TARİHİ

3. SOKRATİK SORUYÖNTEMİ

4 GÜÇLÜ SORULAR NEDİR?

 5. SORU VE DÜŞÜNME

6. SORULAR VE KENDİNİ TANIMA

7. İLETİŞİM BECERİLERİNİ GELİŞTİR, SORULARIN GELİŞSİN

8. SORU SORMA BECERİSİ VE EMPATİ

9 DİNLEMEDEN SORMA!.

 10. HER SORUNUN BİR AMACI VARDIR

11. KISA VE ÖZ SORULAR

12. GÜÇLÜ SORU SORMAYA ENGEL OLAN DURUMLAR.

 13. GERİ BİLDİRİMİN NİTELİKLERİ

 14. SORU TÜRLERİ

14.1 Kapalı uçlu sorular

14.1 Açık uçlu sorular

15. SORU SORMA SÜRECİ

15.1 Soru sormak için kendini tanımak

15.2 Soru sormak için zihnen hazırlanmak

 15.3 Kişiyi etkin dinlemek

15.4 Soruları bir amaçla sormak

15.5 Sorular karşımızdaki kişilerin anlayabileceği şekilde olmalıdır

15.6 Sorular kısa açık ve net olmalıdır

15.7 Kişilerin sözünü kesmemek

15.8 Cevaplara yeniden sorular sormak

DÜŞÜNCE MÜHENDİSLİĞİ

● Eğitimin misyonu nedir? Kendi gücümüzü fark ederek, potansiyelimizi en etkin biçimde kullanmak ve yönlendirmek, hayatımızın kontrolünü elimizde tutmak.

● Eğitimin amacı nedir? Hayatımızı kontrol eden gücün ne olduğunu fark etmek ve gerçek potansiyelimizi ortaya çıkararak, kendi kendinin lideri olabilmeyi başarmak. Eğitim yolu ile bizlere aktarılan negatif kodları fark etmek ve bunları olumluya çevirmeyi öğrenmek. Bilinçdışımızdaki depolanan kelime, inanç ve kodlar yapacağımız her eylemin başarısını belirler. Bu kodları fark etmek ve yeniden programlamak. Düşüncelerimizi olumlu kodlarla çalıştırmayı öğrenerek, yaşam kalitemizi ve başarımızı yükseltmek. Kendimizi, zihnimizi ve düşüncelerimizi kontrol ederek, hayatımızı kendi istediğimiz gibi yönetebilmenin anahtarına ulaşmak. Kendimiz ile ilgili, yeni ve olumlu bir resim oluşturmak ve gerçekten olmak istediğimiz şeyi olabilmek. Hayatımızdaki bitmek tükenmek bilmeyen kısırdöngüleri fark etmek ve bu döngüleri kırmak. Dıştan gelen motivasyon yerine, iç motivasyonu nasıl sağlayabileceğini öğrenmek. Geleceğimizi yönlendirmenin, kendimizi yönlendirmekten geçtiği gerçeğinden hareketle, düşüncelerimizi nasıl yöneteceğimizi öğrenmek ve geleceğimizi nasıl kurgulayacağımızın farkına varmak.

● Eğitim sonunda ne kazanmayı hedefliyoruz? Kendimizle nasıl konuşacağımızı öğrenerek yaşantımızı ve iş hayatımızı daha üst seviyelere çıkaracağız. İnanç kalıplarımızı anlayarak, hedeflerimize kolaylıkla ulaşacağız.

MODÜL 2 - GÜÇLÜ SORU SORMA BECERİSİ VE DÜŞÜNCE MÜHENDİSLİĞİ EĞİTİMİ

 1. ZİHİN DÖNÜŞÜMÜ NEDİR?
 2. OLAYLAR NEDEN OLMASINI İSTEDİĞİMİZ BİÇİMDE SONUÇLANMAZLAR?
 3. ESKİ KODLARI SİLİP YERİNE YENİLERİNİ KOYMAYI ÖĞRENEBİLİR MİYİZ?
 4. DEĞİŞİME KARAR VERME
 5. DÜŞÜNCE ANALİZİ
  1. İLİŞKİLERİM
  2. AİLEM
  3. MESLEĞİM-KARİYERİM-EĞİTİMHAYATIM
  4. SAĞLIĞIM-FİZİKİGÖRÜNÜMÜM
  5. GELİRİM VE PARA İLE İLİŞKİM
  6. ZAMAN İLE İLİŞKİM
  7. NASIL BİR İNSANIM?
  8. KİŞİSEL GELİŞİMİM
  9. BAŞKALARINAYARDIMTARZIM

 

1. Ön bilgi başvurunuz sonrası eğitim danışmanlarımız tarafından detaylı bilgilendirme sağlanır.

2. Video ve PDF kaynaklar, canlı bağlantılar, yüz yüze eğitimler, sınav tarihleri ve şekli hakkında bilgi alırsınız.

3. Üyelik işlemleriniz tamamlanır ve Eğitim panelindeki tüm dokümanlara erişiminiz gerçekleşir. Ayrıca mobil uygulamalarımız üzerinden de eğitimlerinize dilediğiniz yer ve zamanda erişebilirsiniz.

4. Eğitim kaynakları eğitimciler tarafından özenle hazırlanmış, Uluslararası onay ve geçerliliğe sahiptir. Video ve pdf kaynaklardan kaynaklardan yararlanarak bilgi seviyenizi geliştirirsiniz.

5. Edindiğiniz bilgileri canlı yayınlarda eğitimleriniz ile pekiştirir, kendilerinden destek alma fırsatına sahip olursunuz

6. Yüz yüze eğitimlerdeki uygulamalar ile edindiğiniz bilgileri eğitimcilerimizin kontrolü, yönlendirme ve önerileri ile hayata geçirmeye başlarsınız.

7. Eğitim sürecinizden sonra sınava tabi olursunuz ve başarıyla tamamladığınız eğitim sertifikasını almaya hak kazanırsınız.

Bu sayfada yer alan 'Detaylı Bilgi Talep Et' ya da 'Buraya Tıklayarak' İletişim Formunu doldurabilirsiniz. Eğitim danışmanlarımız sizi arayıp, tüm merak ettiğiniz konularda yardımcı olacaklardır.
Yorumlar
PINAR İSMET YEGENGİL
Eğitim içerikleri ve eğitimcileri kaliteli güvenli başarılı bir eğitim paneliniz için tebrik ederim
SERAP SARISAÇLI
Egitimler cok guzel
ZEHRA ÜLGEN
Eğitimler bağımlılık yapıyor biri bitince hemen diğerini almak istiyorsunuz. Çok güzel ve verimli geçiyor kendi adıma çok mutluyum.
BETÜL KAYA
Tuğçe Nur Demir hanimdan çok memnunum herzaman yanımda yardımcı oluyor sağolsun sorularıma ve sorunlarima hemen cvp veriyor çok iyi bi Insan çok iyi bi çalışanının sizlerde çok tsk ederim Servet hocaya vede Dilek hocamada sagolsunlar çok güzel eğitimciler Tugcecigim herşey icin tsk ederim
PIRIL ELİBÜYÜK
Aknet Anadolu ve Eğitim Danışmanım Hüsniye Hocam benim eğitim ve kariyer hayatımın iyi kilerindendir .Özellikle teşekkürlerimi yorumumun başında kendilerine sunmak isterim. Gerek eğitimle ilgili ön görüşme kalitesi( dürüst, net ve eksiksiz bilgi sağlanması), gerek sayın hocalarımızın alanlarında uzman ama bir o kadar da egosuz ve profesyonelce hazırlayıp bizlere sundukları eğitimler ve eğitimlerimin ilerleyen bütün süreçlerinde sundukları hizmet konusunda hiç bir sorun yaşamadığım ve her açılan eğitime kurum kalitesini yakından deneyimlediğim için koşarak yazıldığım kurum . Aknet Anadolunun 20 sertifika eğitimini almış süpervizyon çalışmalarına katılmış ve bu eğitimlerim doğrultusunda kariyerime bir çok alanda fayda sağlamış biri olarak kesinlikle tereddütsüz tavsiye ederim. Ayrıca Dilek Hocam ,Sefer hocam, İlker hocam ,Ali Halıcı ve tüm diğer hocalarıma sevgi ve saygılarımı iletiyorum. Eğitim sonrası süreçte de her türlü sorularımda beni bilgilendiren İbrahim beye de ayrıca teşekkür ederim.
FATMA DEMİR
Edindiğim bilgiler hayatımın bakış açısını farklı bir pencereden bakmamı sağladı .Eğitim en ince detaylarına kadar düşünülüp hazırlanmış bir program .Beni bu programa dahil eden Başak hanıma teşekkür ederim. İyi ki bu programdayım.
Yenilikleri Öğrenmek İçin Kaydol!

Yeni gelişmeler, yeni eğitimler ve kampanyalardan ilk sen haberdar ol. 

Formu doldurun, sizi arayalım!