Bilgisayar Müh. Yücel Tekin
Robotik Kodlama Eğitimi

YÜCEL TEKİN ÖZGEÇMİŞ

Yücel Tekin Atılım Üniversitesi Uzaktan Eğitim ve Eğitim Teknolojileri Koordinatörüdür. Lisans düzeyinde 1991 yılında İşletme Yönetimi  ve 1998 yılında Bilgisayar Mühendisliği öğrenimini tamamlamıştır. Bilgisayarlı Öğretim Teknolojileri Eğitimi Yüksek lisansını 2007 yılında öğrenme yönetim sistemleri alanında Ankara Üniversitesinde tamamlamıştır. Halen Ankara Üniversitesinde Eğitim Teknolojileri alanında “Robotik Etkinliklerin Matematik Öğretimindeki Başarı Üzerine Etkisini” araştıran doktora çalışmasını sürdürmektedir.

Bilişimi ağları alanında  dünyanın en prestijli eğitimlerini veren  Cisco Yerel Akademisinin 2003 yılında kamusal alanda ilk kez kurulmasına öncülük etmiştir.  Kamusal alanda kurulan ilk Cisco Yerel Akademisinde 2003 - 2012 yılları arasında resmi iletişim sorumlusu ve Cisco eğiticisi olarak görev yapmıştır. Bu dönemde Cisco tarafından eğitimde 10 yıllık hizmet ödülünü almıştır. Gülhane Askeri Tıp Akademisinde  2012-2015 yılları arasında bilgi sistemlerini yöneticisi olarak görev yapmıştır. 2015 Yılından bu yana Atılım üniversitesi Uzaktan Eğitim ve Eğitim Teknolojileri Koordinatörlüğü görevini yürütmektedir.

Eğitim teknolojisinin yeni ve etkin bir alanı olan robotik kodlama konusunda doktora çalışmalarına paralel olarak bir eğitim sistemi geliştiren Yücel Tekin robotum.net web sayfasının kurucusudur. Robotik kodlama alanında 2010 yılından bu yana eğitici eğitimleri ve dersler vermektedir. Geliştirmiş olduğu robotik eğitim sistemi danışmanlık yaptığı özel kolejlerde uygulanmaktadır. Robotik kodlama alanında dünya çapında çok popüler ve etkili olan First Lego Lig – FLL ve World Robot Olimpiyad – WRO yarışmalarına takımlar hazırlayarak katılım sağlamıştır. Yetiştirdiği takımlar ile bu yarışmalarda Türkiye birinciliğine kadar uzanan dereceler kazanmış ve Dünya turnuvalarında Türkiye’yi temsil etme başarısını elde etmiştir. Dünya Robotik Olimpiyatları Şampiyon Takımı Başarısı Bulunmaktadır.

 

 

Verdiği Eğitimler
Öğretmenseniz, özel kolejler ve devlet okullarında, okul sonrası eğitim kurumlarda fark yaratan bir robotik kodlama eğitimcisi olarak çalışabilirsiniz. Akademisyenseniz, yeni araştırma alanları sağlayan çağdaş bir uygulamanın kapılarını aralayabilirsiniz. Girişimciyseniz, yeni bir robotik atölyenizi açabilirsiniz. Robotik takım koçuysanız, takımınızı dünya çapındaki FLL ve WRO yarışmalarına hazırlayabilirsiniz. Ebeveynseniz, çocuklarınızla robotik etkinlikler yaparak kaliteli zaman geçirebilirsiniz. Hobi arayışı içerisindeyseniz, renkli bir dünyanın kapılarını aralayabilirsiniz.
100 Saat
Uzaktan, Online ve Yüz Yüze Dersler
4.7 (5 Yorum)
Üniversite onaylı ve sertifikalı eğitim programına hobi olarak güzel vakit geçirmek, yeni bir alanda beceriler sahibi olmak ya da mesleki kazanımlar elde etmek için katılabilirsiniz.
60 Saat
Uzaktan, Online ve Yüz Yüze Dersler
4.7 (3 Yorum)
Yenilikleri Öğrenmek İçin Kaydol!

Yeni gelişmeler, yeni eğitimler ve kampanyalardan ilk sen haberdar ol. 

Formu doldurun, sizi arayalım!